Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Shoper - integracja słowników ze sklepem internetowym

2012-12-09

W dokumencie CRM - Konfiguracja sklepu shoper.pl opisaliśmy podstawowe ustawienia sklepu służące do synchronizacji zamówień internetowych.

Od tamtego czasu program CRM stał się modułem nowego programu Sz@rk Biznes , który kompleksowo zajmuje się obsługą małej firmy i sklepu internetowego.

W celu pełnej automatyzacji przy synchronizacji danych ze sklepem Shoper dodaliśmy kolejne słowniki.

Lista obsługiwanych sklepów internetowych

Wybierając poszczególne słowniki, synchronizujemy definicje w sklepie internetowym Shoper z odpowiadającymi im definicjami w bazie Sz@rk SQL. Dzięki temu program będzie automatycznie wypełniał dane w sklepie oraz bazie Sz@rk .

Poniżej kolejno przedstawimy aktualne listy poszczególnych słowników.

Statusy zamówień

Sposoby zapłaty

Sposoby dostawy

Kategorie produktów

Jednostki miary

Stawki VAT

Producenci

Ponieważ program Sz@rk Biznes może obsługiwać wiele sklepów jednocześnie, to poszczególne słowniki należy zsynchronizować dla każdego sklepu oddzielnie, gdyż mogą różnić się definicjami i identyfikatorami.

Sz@rk Biznes zapewnia pełną integrację ze sklepem internetowym Shoper korzystając z WebAPI. Wszystkie dane pobierane są ze sklepu w trybie on-line bez potrzeby logowania się w panelu administratora i uruchamiania dodatkowych programów. Również aktualizacja danych i dodawanie nowych kartotek produktów wykonywana jest bezpośrednio z naszego programu handlowego.

De edycji i dodawania nowych pozycji w słownikach sklepu służy dedykowana opcja Menu/Shoper/Słowniki sklepu. Oczywiście edycja pozwala na automatyczne zmiany w sklepie w trybie on-line.

Okno z definicjami słowników Shoper

Sz@rk Biznes to nowy zintegrowany program dla małych firm , zapewniający obsługę firmy w zakresie handlu (magazynów), księgowości (mała księgowość KPiR) oraz sklepu i zamówień internetowych Shoper.