Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Shoper - szybki start z magazynem

2012-12-10

Większość użytkowników korzystających już z programów fakturujących, w tym użytkownicy sklepu internetowego Shoper , z rezerwą podchodzi do oferowanych programów handlowych ze względów czysto organizacyjnych (nie licząc cenowych). Przeniesienie gromadzonych setek lub tysięcy kartotek produktów do nowego programu stanowi nie lada wyzwanie.

W rozwiązaniu tego problemu pomoże Sz@rk Biznes i nowa opcja importu całości lub wybranej części produktów ze sklepu wprost do magazynu Sz@rk. Dodatkowo program automatycznie (opcjonalnie) utworzy podkartoteki szczegółowe i dokument przyjęcia towaru R+. Po zakończeniu importu w magazynie mamy produkty ze stanem, który aktualnie jest w sklepie internetowym.

Opcja dostępna z Menu/Shoper/Produkty/Import

Na zdjęciu widać listę produktów sklepu Shoper otwartą w trybie on-line. Lista została przefiltrowana wg warunku ID<25 (widzimy to w lewym dolnym rogu). Dodatkowo zaznaczono 6 rekordów (id: 9,10,13,15,16,17). Filtrowanie i zaznaczanie rekordów wykorzystamy w kreatorze importu, który otwierany jest po zastosowaniu opcji <Import>.

Na pierwszej stronie kreatora mamy do wyboru:

  • Tylko zaznaczone kartoteki
  • Wszystkie widoczne kartoteki z bieżącego widoku

Wybór pierwszej opcji spowoduje import tylko zaznaczonych kartotek (w naszym przypadku 6 pozycji)

Wybór drugiej opcji spowoduje import aktualnie dostępnych kartotek (w naszym przykładzie są to pozycje przefiltrowane w ilości 19). Przy wyłączonym filtrze program zaproponuje import odczytanych wszystkich kartotek lub kartotek z wybranej kategorii.

Druga strona z listą zaznaczonych kartotek

Druga strona z listą wszystkich dostępnych kartotek (na 1-szej stronie wybraną opcję 2)

Kolejna strona kreatora zawiera kartoteki, które zostaną dodane do magazynu Sz@rk. W naszym przypadku są tylko 3, pozostałe zostały pominięte z dwóch powodów: Kartoteki były już importowane (identyfikatory ze sklepu już występują w magazynie), lub symbol kartoteki jest zajęty.

W kolumnach: Jm (jednostka miary), VAT oraz Kategoria są już odpowiednie pozycje z systemu Sz@rk, które zostały wcześniej przyporządkowane odpowiednim pozycjom w sklepie Shoper.

Ostatni etap importu

Po zatwierdzeniu, wybrane kartoteki zostaną utworzone w magazynie Sz@rk. Dodatkowo w zależności od wybranych opcji utworzone zostaną kartoteki szczegółowe i dokument przyjęcia towaru.

W ciągu kilkunastu minut od zainstalowania programu Sz@rk Biznes jesteśmy gotowi do pełnego wykorzystania systemu w połączeniu ze sklepem internetowym Shoper.

Na początku dokumentu wspomnieliśmy o warunkach cenowych. Również w tym przypadku zakup programu Sz@rk Biznes nie będzie barierą nie do pokonania. Licencja programu zezwala na jego instalację we wszystkich komputerach firmowych, nie musimy więc płacić za każde dodatkowe stanowisko w sieci lub komputer przenośny.

Cena licencji wielostanowiskowej na dzień dzisiejszy (10-12-2012) wynosi netto:

Sz@rk Biznes to nowy zintegrowany program dla małych firm , zapewniający obsługę firmy w zakresie handlu (magazynów), księgowości (mała księgowość KPiR) oraz sklepu i zamówień internetowych Shoper. Pełne wsparcie w kontaktach z klientami usprawni zintegrowany CRM.