Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
FastReport.NET – projektowanie wydruków

2013-01-17

Sz@rk Biznes zawiera wbudowany generator raportów, który został wykorzystany do utworzenia wszystkich projektów wydruków załączonych do programu. Użytkownik otrzymuje bezpłatnie potężne narzędzie, którym może zmodyfikować systemowe projekty lub dodawać nowe, zbudowane wg własnych wymagań.

FastReport dostępny jest „pod ręką” przed każdym wydrukiem z programu. W oknie dialogowym wybranego raportu wybieramy opcję „Projektuj za pomocą FastReport

Wydruk Faktury z listy Magazyn\Rejestr Sprzedaży

Po zatwierdzeniu przyciskiem [OK] otwieramy Generator Raportów, program ładuje domyślny projekt w oknie projektowania:

Ekran projektowania Faktury VAT

Zmiana poszczególnych pozycji dokumentu sprowadza się do podwójnego kliknięcia wybranego elementu, wprowadzeniu zmian w otwartym oknie edycyjnym oraz zatwierdzeniu danych.

Zmiana telefonów, które wpisane są bezpośrednio w projekcie
Zmiana logo w nagłówku dokumentu

Po wprowadzeniu zmian, należy zapisać projekt w folderze aplikacji, domyślnie C:\Szark\OU\FR. Uwaga! Proszę zachować kopię swoich projektów, gdyż po instalacji nowszej wersji programu (aktualizacji) wgrywane są projekty systemowe.

Opisaliśmy tylko podstawowe kosmetyczne zmiany, które użytkownik będzie zmieniał po zainstalowaniu programu z domyślnymi projektami. W kolejnych dokumentach opiszemy inne zaawansowane rozwiązania z wykorzystaniem FastReport.NET.

Jeżeli czujesz się na siłach, to już teraz zapraszamy do opisu producenta programu (w języku angielskim).

Cytat ze strony producenta :

"FastReport.NET Probably the best most beautiful .NET product for creating reports…"

Naszym zdaniem słowo "Probably" można z czystym sumieniem pominąć !