Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Formularze podatkowe VAT7(11), VAT7K(5)

2010-06-24

W programach TGSoft deklaracje podatkowe PIT, VAT itp. wykonane są za pomocą mechanizmów dostępnych dla użytkownika. Deklaracja składa się z projektu obliczeń, który znajduje się w katalogu (dla Księgi Express) c:\tgsoft\ke\dbf oraz projektu wydruku Fast Report, który należy umieścić w katalogu c:\tgsoft\ke\fr. Jeżeli w definicji projektu określono cykl roczny aktualizacji deklaracji (tak jest domyślnie), to na każdy rok muszą być utworzone nowe pliki. Jeżeli w nowym roku nie mamy nowych formularzy (ustawodawca nie wprowadził zmian), to możemy utworzyć kopie z plików roku poprzedniego. W przeciwnym wypadku potrzebne są nowe projekty.

Pod adresem http://tgsoft.pl/programy/setup_formularze2010.exe dostępny jest instalator z aktualnymi formularzami VAT7 (wersja 11) oraz VAT7K (wersja 5). Formularze można instalować do Księgi Express 5.

Podczas instalacji należy wskazać ten sam katalog, w którym zainstalowana jest Księga Express. W przeciwnym wypadku pliki zostaną skopiowane do innego katalogu i dla programu KE będą niewidoczne.

Po zainstalowaniu formularzy należy uruchomić program Księga Express i dodać nowe formularze do swojej listy projektów.

  • Otwieramy opcję Menu/Słowniki/Definiowanie deklaracji/sprawozdań
  • Ustawiamy kursor na głównej gałęzi drzewka „PITy
  • Otwieramy kreator importu za pomocą przycisku [Import]
  • Jeżeli program zainstalowany jest w domyślnym katalogu c:\TGSoft, przechodzimy do następnego kroku przyciskiem [Dalej], w przeciwnym wypadku wskazujemy właściwy katalog.

W następnym kroku kreatora wykonujemy kolejno:

  • Wskazujemy kursorem pozycję VAT7(11)
  • Zatwierdzamy przyciskiem [Koniec]
  • Na pytanie Czy wykonać import odpowiadamy [Tak].

Jeżeli potrzebujemy dodatkowo formularz VAT7K(5), powtarzamy powyższe kroki dla kolejnego formularza.

Jeżeli formularz zostanie prawidłowo dodany, to za pomocą przycisku [Pozycje] możemy otworzyć definicję ze szczegółami jego definicji, jak na zdjęciu poniżej.

Teraz możemy przystąpić to wykonywania obliczeń i wydruków wg nowego wzoru.