Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Projektowanie Faktury wg własnego wzoru graficznego.

2014-01-10

We wszystkich modułach systemu Sz@rk dostępny jest generator raportów, którym użytkownicy mogą zmieniać lub dodawać nowe projekty wydruków. Najczęściej zadawane pytanie to "Jak zmienić projekt wydruku faktury".

Aby skorzystać z generatora raportów w programie np. Sz@rk Biznes należy wyłączyć blokadę tej opcji użytkownikowi, któremu chcemy zezwolić na zmiany raportów. Opcja znajduje się w Menu/Sz@rk/Uprawnienia dostępu
Po zmianie ustawień należy zapisać i uruchomić ponownie program.

Projekt faktury najlepiej zmienić z opcji Magazyn/Rejestry Sprzedaży. Proszę otworzyć rejestr i ustawić się na dowolnej fakturze. Należy załadować dokumenty z wybranego zakresu dat, tak aby dostępna była przynajmniej jedna faktura. Tylko w takim przypadku aktywny jest przycisk [Wydruk faktury]W oknie dialogowym wybieramy ostatnią opcję "Projektuj za pomocą FastReport". Program otwiera domyślny projekt skojarzony z bieżącą opcją programu. W naszym przypadku : FAKTURA_Brutto_1.frx. Wszystkie projekty wydruków znajdują się w podkatalogu programu .\XX\FR, gdzie XX to dwuliterowy symbol modułu Sz@rk.


Przykład dodawania własnego LOGO załadowanego z pliku graficznego.


Projekt można dowolnie zmieniać, dodawać lub usuwać kolumny faktury, zmieniać elementy graficzne, itp. Wszystkie zmiany można od razu sprawdzić po wykonaniu podglądu wydruku na ekran. Program drukuje bieżącą fakturę ze wszystkimi pozycjami z uwzględnieniem aktualnych modyfikacji. Jeżeli nasze zmiany są odpowiednie, wystarczy projekt zapisać.

Teraz każdy wydruk nowej i archiwalnej faktury będzie korzystał z nowego wzoru!

FastReport to potężne narzędzie dostępne bezpośrednio z naszego systemu całkowicie za darmo dla użytkowników Sz@rk.