Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Sz@rk Print Server - zdalna drukarka fiskalna

2014-04-11

Użytkownicy naszych programów fakturujących (Gospodarka Materiałowa, Magazyn Express, Faktura 1! Plus) otrzymują nowe możliwości w zakresie drukowania paragonów na drukarkach fiskalnych.

Drukarki fiskalne mogą być obsługiwane poprzez dodatkowy program, który oprócz standardowej pracy jako "zwykła aplikacja", może być również uruchamiany jako Usługa Windows i startować zawsze z systemem. Sz@rk Print Server to usługa, która oczekuje na dane z aplikacji, które następnie przetwarza i drukuje na drukarce fiskalnej. Program może być uruchomiony w sieci lokalnej i obsługiwać jednocześnie kilka komputerów. Rozwiązanie idealnie sprawdzi się w sklepach, gdzie dwa (trzy komputery) znajdują się w bliskim sąsiedztwie, a drukarka będzie w "zasięgu wzroku" sprzedawców i klientów. Pozwoli to na oszczędności w kupowaniu urządzeń fiskalnych do każdego komputera.

Drugą zaletą nowego programu, jest zastosowanie aktualnych sterowników dostarczanych przez producentów urządzeń fiskalnych, co wyeliminuje problemy stosowania starszych bibliotek w nowych komputerach i systemach operacyjnych.


Ekran powitalny serwera wydruków fiskalnych.


Parametry konfiguracyjne serwera. Aktualnie program obsługuje drukarki fiskalne ELZAB i NOVITUS.


Ustawienie konfiguracji w programie GM.


Jako adres serwera należy podać adres IP komputera w sieci lokalnej, do którego podłączona jest drukarka fiskalna. Po dwukropku podajemy PORT zdefiniowany w konfiguracji serwera.

Zamiast adresu można podać LOCAL, a w konfiguracji serwera zaznaczyć opcję Serwer lokalny bez obsługi portów. W tym przypadku pracujemy tylko na jednym komputerze bez możliwości dostępu do drukarki fiskalnej z innego komputera i nie ma potrzeby odblokowywania portu w zaporze Windows.

Jeżeli program ma pracować jako usługa Windows, to należy serwis zarejestrować za pomocą komendy: SzarkPrintServer.exe /i oraz uruchomić usługę.

Nasze rozwiązanie jest spełnieniem oczekiwań klientów wykorzystania jednej drukarki fiskalnej przez dwa komputery postawione obok siebie.