Księga Express STD 15.03.10

Wpis #180 z dnia: 11-03-2015

Pod adresem: http://tgsoft.pl/programy/setup_ke_std.exe dostępny jest instalator nowej wersji popularnego bezpłatnego programu Księga Express STD 5.1.

Program wykorzystuje wbudowaną bazę danych Firebird SQL. Dzięki temu użytkownik nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności w konfigurowaniu i instalowaniu serwera SQL, oraz zachowa bardzo wygodną właściwość poprzedniego programu, czyli możliwość bezproblemowego przenoszenia programu wraz z danymi pomiędzy różnymi komputerami oraz uruchamianie programu z dysków przenośnych oraz PenDrive.

Użytkownicy poprzedniego programu mogą od razu rozpocząć pracę w nowym programie dzięki wbudowanej opcji importu danych z wersji bezpłatnej. Zostało to opisane w poprzednim dokumencie:

http://tgsoft.pl/Blog.aspx?id=179&title=Ksiega-Express-STD-import-danych-z-bezplatnego-programu.

Poniżej przedstawiono kilka zdjęć z nowego programu. Wygląd programu można zmieniać przez zastosowanie różnych skórek. Na potrzeby tego opisu zastosowano skórkę Office 2013 Light Gray.Lista dostępnych skórek w programie.Ogólny widok programuMenu z zakładki NarzędziaMenu z zakładki KontrahenciMenu z zakładki KPiRMenu z zakładki RozliczeniaMenu z zakładki Inne.Okno z zapisami KPiROkno z Rejestrami VATBilans Księgi z odwzorowaniem graficznymSporządzanie deklaracji VAT7 za pomocą aktywnego formularza.Aktywny formularz umożliwia edycję danych bezpośrednio w trakcie tworzenia deklaracji podatkowej w rzeczywistym widoku graficznymZapisane deklaracje można wysyłać w formie elektronicznej bezpośrednio do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów, bez potrzeby instalowania dodatkowych programów.