Księga Express STD - wbudowany Arkusz Kalkulacyjny

Wpis #186 z dnia: 23-03-2015

Arkusz kalkulacyjny to narzędzie wykorzystywane chyba w każdym biurze i księgowości. Chętnie wykonujemy różnego rodzaju analizy, raporty i prezentacje graficzne naszych danych.

Eksport danych do arkusza to również pożądana funkcjonalność w każdym programie księgowym. Księga Express STD posiada w tym zakresie olbrzymie możliwości. Dzisiaj zaprezentujemy podstawową funkcjonalność, czyli eksport danych do arkusza.

Nie musimy szukać tej funkcji, jest dla nas gotowa w każdym otwartym oknie z listą danych. Wystarczy nacisnąć w tabeli prawy przycisk myszki i wybrać opcję Eksport do arkusza kalkulacyjnego.

Lista zapisów KPiR z menu kontekstowym otwieranym za pomocą prawego przycisku myszki.

W odróżnieniu do większości innych programów, zapisujących dane do plików CSV, które następnie musimy szukać i otwierać w posiadanym własnym arkuszu, program księga Express STD otwiera automatycznie wbudowany arkusz z oglądanymi w danym momencie danymi!Załadowane automatycznie dane do wbudowanego arkusza kalkulacyjnego.

Arkusz może obsługiwać dodatkowo pliki XLS oraz XLSX (niezależne od naszego programu). Posiada ogromne możliwości znane z innych popularnych komercyjnych programów. Obsługa programu jest zgodna z tymi programami i z pewnością każdy szybko się odnajdzie w tym programie.Zdjęcie z danymi załadowanymi z okna KPiR po drobnej obróbce.

Zastosowano tutaj:

  • formatowanie tabelaryczne
  • formatowanie warunkowe w kolumnie [Razem przychody]
  • wstawianie komentarzy do komórek
  • dodatkowo otwarta jest zakładka Menu prezentująca możliwości programu w zakresie wykresów graficznych.

To wszystko bezpłatnie bezpośrednio w programie Księga Express STD.

Na temat zastosowania arkusza w Księdze Express STD pisaliśmy już wcześniej przy okazji automatycznie księgowanych zapisów KPiR bezpośrednio z arkusza.