Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Sz@rk API

2010-05-10

SystemyZintegrowane posiadają wiele możliwości konfiguracyjnych umożliwiających dostosowanie programu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Rzeczywiste wdrożenie systemu wymaga jednak specyficznych rozwiązań, które można zrealizować tylko poprzez rozbudowę i dostosowanie do aktualnych wymagań. Niektóre tak zwane „duże systemy ERP” posiadają programowalny interfejs aplikacji „API” (Application Programming Interface), za który musimy dodatkowo zapłacić. Rozwiązania takie są bardzo drogie i wymagają dodatkowych narzędzi programistycznych. Przeważnie wykorzystują technologię COM do sterowania obiektami aplikacji. W tym celu jednak programista musi napisać aplikację, która z tych obiektów będzie korzystać.

Sz@rk API wprowadza zupełnie nowe podejście do tego tematu.

Każdy moduł naszego systemu będzie miał możliwość wykorzystania jego wewnętrznych zasobów przez użytkownika za pomocą Sz@rk Designer. Jest to nowe narzędzie napisane i korzystające z technologii .NET oraz języka C#. System Sz@rk dostarcza nam gotowe narzędzie do projektowania oraz wykonywania napisanych rozszerzeń programistycznych.

Oczywiście do wykorzystania pełni możliwości tego rozwiązania potrzebny jest programista, jednak zadanie będzie zdecydowanie łatwiejsze dzięki zastosowaniu popularnego języka C# i platformy .NET. Wspomniane wcześniej rozwiązania dostępne są tylko dla „wtajemniczonych”. My postaramy się udostępnić doskonałe rozwiązanie dla każdego. Na naszych stronach przedstawimy cykl artykułów, które w przystępny sposób zaprezentują zaawansowane możliwości Sz@rk API i Sz@rk Designer.