Księga Express STD - import faktur z bezpłatnego programu Faktura 1! Plus

Wpis #204 z dnia: 13-05-2015

W naszej ofercie od wielu lat znajduje się bezpłatny program do fakturowania: Faktura 1! Plus 5.4.20. Ostatnia aktualizacja tego programu pochodzi z roku 2009, jednak nadal jest chętnie instalowany i użytkowany.

Po 6 latach publikujemy nową wersję 5.5.00 w celu bezpośredniej współpracy z nowym programem Księga Express STD. Dodatkowo wprowadzone zostały aktualne stawki VAT, zmiany w projektach faktur i drobne zmiany kosmetyczne.


Bezpośredni import faktur znajduje się w oknie Menu/PKPiR/Księga podatkowa/ImportWidok listy faktur zarejestrowanych w programie Faktura 1! PlusW pierwszym kroku kreatora określamy parametry importu.

W polu Katalog z programem Faktura 1! Plus podajemy główną ścieżkę z zainstalowanym bezpłatnym programem. W oddzielnym polu należy podać rok jako nazwę podkatalogu. Jeżeli w programie F1! Plus wykonywano bilans zamknięcia roku, to dane z kolejnych lat są w podkatalogach R2013, R2014, R2015, itd. W przeciwnym wypadku dane mogą być cały czas w tym samym początkowym katalogu.

Pełna ścieżka z danymi w roku 2015 może wyglądać tak: c:\TGSoft\FU\Firma1\R2015\DBF\

W takim przypadku podajemy tak jak pokazano na zdjęciu.W drugim kroku program odczytuje faktury z podanego katalogu.

Nie potrzebny jest żaden eksport w programie fakturującym. Program księgowy automatycznie wybiera odpowiednie zapisy z programu Faktura 1! Plus.Można podać opis operacji w KPiR i konto księgowe. Dodatkowo można zdecydować o księgowaniu danych do rozrachunków. Jeżeli rozliczenia płatności prowadzone są w programie fakturującym, to w Księdze można je pominąć.W ostatnim kroku naciskamy przycisk [Zapisz]Koniec importu. Dane są już w programie Księga Express STD.Widok KPiR po imporcie.Dalsza część tej listy po przewinięciu w prawo. Program automatycznie importuje kontrahentów i na żądanie księguje faktury do Rozrachunków.Do rejestru VAT księgowane są pozycje z odpowiednimi stawkami VAT.Widok Rejestru Sprzedaży.Widok Rejestru Sprzedaży - Korekty


Dotychczas użytkownicy bezpłatnego programu fakturującego mieli tylko jedną drogę, przejście do Sz@rk Faktura 1! Plus i Księga Express PRO, które pracują na tej samej bazie MS SQL Server.

Teraz można pozostać z bezpłatnym programem fakturującym, a księgowość prowadzić automatycznie w Księdze Express STD.


Księga Express STD nie potrzebuje dodatkowych serwerów SQL!


Pobierz bezpłatną wersję testową: http://tgsoft.pl/programy/setup_ke_std.exe

Więcej o programie dowiesz się z kilkunastu poprzednich wpisów.