Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
System Sz@rk w wersji DEMO On-line

2011-05-20

Sz@rk ERPwykonany jest w technologii n-tier. Każdy klient (moduł) Systemu korzysta z usług serwera aplikacji (middleware) Sz@rk Server.

Wersję DEMO można pobrać ze strony http://tgsoft.pl/Download.aspx?tab=2

Należy pobrać plik ZIP i rozpakować do dowolnego katalogu, nawet na pendrive. ZIP zawiera wersje klientów zdalnych (*.EXE) oraz dodatkowe biblioteki i pliki konfiguracyjne, które są potrzebne do pracy programów.

Po rozpakowaniu możemy uruchomić jeden z 4 programów:

  • fk_client.exe - Finanse Księgowość
  • f2_client.exe - Faktura 1! Plus
  • me_client.exe - Magazyn Express
  • gm_client.exe - Gospodarka Materiałowa

Wszystkie programy łączą się zdalnie z tą samą bazą danych poprzez Sz@rk Server. Pozwoli to na jednoczesne porównanie funkcjonalności poszczególnych programów handlowych. Możemy wystawić fakturę w module Faktura 1! Plus, a następnie uruchomić program Magazyn Express lub Gospodarka Materiałowa. Wszystkie dane będą automatycznie widoczne w wersji "wyższej". Widzimy jak szybko można wykonać aktualizację i zakupić bogatszy funkcjonalnie moduł handlowy.

  • Rozpoczynając działalność kupujemy program Faktura 1! Plus
  • Po pewnym czasie potrzebujemy magazyny i kartoteki towarowe ze stanami, dokupujemy moduł Magazyn Express (płacąc tylko różnicę ceny)
  • Potrzebujemy więcej magazynów, prowadzimy dużą hurtownię, chcemy korzystać z elektronicznej wymiany dokumentów EDI/ECOD, dokupujemy moduł Gospodarka Materiałowa (znów płacąc tylko różnicę ceny od posiadanego modułu)

Oprócz w/w modułów (programów EXE), możemy zainstalować dodatek Sz@rk Analizy do Microsoft Excel 2007 lub 2010. W tym celu uruchamiamy plik InstallXLL.bat z poziomu konsoli (trybu) MS DOS. Uwaga! w Windows Vista i 7 należy otworzyć konsolę MS DOS prawym przyciskiem myszy, wybierając opcję "Uruchom jako administrator". Do odinstalowania dodatku używamy komendy UnInstallXLL.bat.

Więcej informacji na temat modułu Sz@rk Analizy zawiera dokument. Należy tutaj wyraźnie zaznaczyć, że Excel będzie wykonywał obliczenia zdalne z tej samej bazy SQL. Proszę zaksięgować dowolny dokument w programie FK, a następnie wykonać obliczenia w Excel (przykład budowania funkcji w podanym wyżej artykule).

Uwaga! Aby odświeżyć arkusz w Excelu i przeliczyć bieżący jego dokument, przy uwzględnieniu zmian wykonanych w bazie SQL za pomocą modułu FK, należy posłużyć się kombinacją klawiszy CTR+ALT+F9

Przydatne informacje na temat Systemu w wersji mobilnej: