Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Edytor Dokumentów Pracowników - część 1.

2011-08-22

Do podstawowego okna z listą pracowników w programie Kadry Płace dodano zaawansowany edytor tekstów, który może służyć do sporządzania różnego rodzaju pism, zaświadczeń, umów, świadectw itp.

W wielu firmach stosuje się dokumenty opracowane za pomocą MS Word, istnieje więc spora baza już gotowych szablonów. Problemem jest jednak potrzeba aktualizacji dokumentów dla bieżącego pracownika. Wykonujemy to stosując metodę kopiuj/wklej dla kolejnych danych pracownika: Nazwisko, Imię, Data urodzenia, itd...

Metoda pracochłonna i łatwo o pomyłkę. Dlatego dołączyliśmy edytor, który może czytać pliki z popularnych edytorów (DOC, DOCX,ODT), ale dodatkowo ma możliwość bezpośredniej pracy z danymi systemu Sz@rk, w tym oczywiście danymi pracownika.

Za pomocą Edytora otwieramy posiadany plik np. DOC i w odpowiednich miejscach dokumentu wstawiamy połączenia z danymi Sz@rk.

W tym celu otwieramy zakładkę Dane Sz@rk, Przycisk Otwórz panel Sz@rk, Zakładkę Parametry Sz@rk.

Zgromadzono tu podstawowe dane z opcji "Dane Firmy" oraz bieżącą datę, Nazwisko użytkownika systemu, inne Funkcje. Wystarczy wskazać wybraną pozycję, a następnie za pomocą przycisku <Dodaj> lub podwójnym kliknięciem wstawiamy pole do dokumentu w bieżącym położeniu kursora.

W kolejnej zakładce "Kolumny tabeli" zgromadzono najczęściej wykorzystywane dane pracownika.

Dane zostały zebrane z kilku wybranych opcji systemu Kadry Płace i udostępnione w jednym "drzewku" podzielonym tematycznie:

Po rozwinięciu, każda z powyższych opcji zawiera od kilku do kilkunastu pozycji z określonymi danymi pracownika.

Tak sporządzony dokument traktujemy jako szablon. Zapisujemy go do pliku, który będzie zawierał tylko wpisane "ręcznie" teksty. Pozostałe dane będą odnośnikami do naszej bazy danych.

Teraz otwieramy plik z poziomu kolejnego pracownika i dokument automatycznie będzie zawierał zaktualizowane dane. Nie musimy nic kopiować ani zmieniać.

Wydruk będzie zawierał pełne i połączone dane pobrane z bazy danych Sz@rk.

Rozwiązanie polecamy użytkownikom, którzy tworzą sami wiele różnych dokumentów bez znajomości generatora raportów, Fast Report.

Obsługa opisywanego Edytora jest bardzo podobna do innych popularnych edytorów tekstów.