Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
CRM - Import zamówień ze sklepu osCommerce

2011-12-08

W oknie Lista zamówień On-line , można wykonać import zamówienia do bazy Sz@rk GM . Przycisk <Import> otwiera kreator, który pomaga zautomatyzować czynności wprowadzania zamówień.

Podstawowe dane importowanego zamówienia

Ustalenie kontrahenta z bazy Sz@rk

W drugim kroku, kreator wyświetla dane klienta wpisane w sklepie internetowym. Jeżeli jest to nowy klient, pole z opisem zawiera informację "Brak kontrahenta z Sz@rk". W naszym przypadku klient jest już zdefiniowany w bazie pod numerem K-339 FIRMA TEST.

Jeżeli system nie rozpoznał klienta, możemy za pomocą przycisku <Szukaj> odszukać i przyporządkować klienta z naszej bazy.

Jeżeli mamy do czynienia z nowym klientem, przyciskiem <Nowy>otwieramy formatkę zakładania nowego kontrahenta z wypełnionymi danymi pobranymi z zamówienia. Dane możemy jeszcze edytować lub dopisać brakujące informacje.

Nowy kontrahent z automatycznie wypełnionymi danymi z zamówienia.

Dopisanie nowego kontrahenta lub wskazanie odpowiedniego z bazy, zapamiętuje takie przyporządkowanie i kolejny zakup tego klienta jest już automatycznie rozpoznawany przez System.

Lista towarów (pozycji) zamówienia

W kolejnym kroku otrzymujemy listę pozycji zamówienia, które musimy przyporządkować do naszego magazynu. Mamy trzy możliwości (przyciski):

  • Aktualizacja - automatyczne sprawdzenie i dopasowanie wszystkich kartotek
  • Sprawdź - dopasowanie tylko bieżącej kartoteki
  • Szukaj - wyszukiwanie kartoteki, której System nie może automatycznie rozpoznać

Tylko jedna kartoteka została automatycznie przyporządkowana

Podobnie jak z kontrahentem, System zapamiętuje nasze przyporządkowania kartotek i w kolejnym zamówieniu zostaną już automatycznie skojarzone bez potrzeby wyszukiwania.

Ostatni krok, przycisk <Zakończ> zapisuje zamówienie do Sz@rk.

Ikona w kolumnie Sz@rk informuje o zaksięgowaniu zamówienia do Sz@rk GM.