Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Shoper.pl - realizacja zamówienia do Faktury VAT

2012-01-13

Ostatnim etapem obiegu zamówienia jest realizacja i wygenerowanie dokumentów rozchodu WZ oraz dokumentu sprzedaży. Czynności te wykonujemy w module Gospodarka Materiałowa.

Z okna Lista Zamówień od odbiorców wybieramy przycisk <F> Kreator Faktury VAT.

Jeżeli Zamówienie zawiera koszty dostawy (w przykładzie 13,00), to aktywna jest dodatkowa opcja "Utwórz automatycznie pozycję z kosztem dostawy". Kartotekę takiej pozycji należy wcześniej zdefiniować w Parametrach Systemu GM.

W kolejnym kroku wybieramy rodzaj dokumentu sprzedaży.

Podgląd kartotek odczytanych z Zamówienia.

Program GM posiada dodatkowe kartoteki szczegółowe, które możemy określićna tym etapie za pomocą przycisku <Podkartoteka>. W ostatniej pozycji widzimy automatycznie dodaną pozycję z kosztami dostawy.

Jeżeli nie wskażemy kartoteki szczegółowej, to program automatycznie dopasuje pozycje z magazynu zawierające wymagane stany magazynowe do realizacji każdej pozycji.

W ostatnim etapie otrzymujemy podgląd (edycję) nagłówka faktury. Wszystkie informacjezostały automatycznie obliczone i wprowadzone na podstawie danych z Zamówienia.

Po zatwierdzeniu otrzymujemy dokument sprzedaży . Dodatkowo program generuje WZ i zdejmuje stan z poszczególnych kartotek towarowych.

Wszystkie operacje począwszy od importu Zamówienia ze Sklepu Internetowego Shoper.pl , przetworzeniu do Zamówienia Sz@rk oraz wygenerowanie dokumentów magazynowych i sprzedaży, wykonujemy za pomocą kilku kliknięć przechodząc przez kolejne etapy poszczególnych "Kreatorów".