Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
CRM – Integracja z Shoper.pl w trybie bezpośrednim za pomocą WebApi

2012-03-12

Integracja z konkretnym systemem handlowo magazynowym wymaga importu danych ze sklepu, skojarzenie pobranych danych z odpowiednimi tabelami i kartotekami, anastępnie zapis do relacyjnej bazy danych. Wymaga to ścisłej integracji pomiędzy łączonymi systemami. Proces ten został przedstawiony w poprzednichartykułach opisujących import i przetwarzanie zamówień z Shoper.pl do Sz@rk GM.

Kolejnym etapem naszej integracji z Shoper.pl jest dostęp do sklepu On-line za pomocą WebApi , podobnie jak ma to miejsce w systemie Sz@rk i pracy On-line z Sz@rk Server przez poszczególne mobilne moduły systemu Sz@rk.

Efektem takiej integracji jest typowa praca w układzie trójwarstwowym z „grubym” klientem. W module Sz@rk CRM wydzielona została oddzielna sekcja z nowymi opcjami bezpośredniego dostępu do sklepów.

W tym miejscu należy wyraźnie zaznaczyć, że program może w trybie natychmiastowym przełączać się pomiędzy kilkoma sklepami.

Opis integracji rozpoczniemy od 3 punktu z powyższej listy, tj. „Obroty asortymentu”.

Widok listy produktów pobranych z zamówień wg statusów „do realizacji”.

Za pomocą tylko tej jednej opcji możemy wykonać wiele czynności koniecznych do przeprowadzenia sprawnej realizacji „spływających” zamówień, wydawania towarów przez magazyniera oraz analizę bieżących operacji z poszczególnymi towarami.

Dostępna jest również szczegółowa analiza za wybrany okres czasu.

Automatyczne wyszukiwanie podanej frazy „zielony” we wszystkich produktach i kolumnach

Listę można dowolnie dostosowywać wg własnych potrzeb. Na zdjęciu zaprezentowano grupowanie pozycji (towarów) wg zamówień.

Każdą listę zmodyfikowaną przez użytkownika (zmiana układu kolumn, kolejności sortowania, grupowania, zastosowanego filtra, itp.) można wydrukować w takim samym układnie lub zapisać do Excel

Dostępne jest zaawansowanie filtrowanie

Załóżmy, że magazynierowi potrzebne jest określone zestawienie wg własnych wytycznych co do wyglądu i zawartości takiego raportu. Raport może być przydatny do wydawania produktów z magazynu.

Do tego celu zastosujemy wbudowany generator raportów, który umożliwia użytkownikowi modyfikowanie systemowych raportów i dodawanie własnych.

Widok generatora raportów z otwartym projektem.

Oczywiście typowy użytkownik programu nie będzie tutaj zaglądał. Zdjęcie zostało załączone w celu możliwości tworzenia własnych raportów. W lewym górnym rogu widzimy listę pól danych pobranych bezpośrednio ze sklepu Shoper.pl.

Raport uzyskany przy użyciu zaprezentowanego wcześniej projektu wydruku. Dodatkowo bezpośrednio w projekcie wykonano sortowanie alfabetyczne produktów w ramach poszczególnych zamówień, a lista jest ograniczona dla zastosowanego na liście filtra. W naszym przypadku Id > 26.

Każdą listę oraz wygenerowany raport można zapisać do wielu formatów m.in. PDF.

Dodatkowo z tej samej listy można otworzyć kartotekę bieżącego produktu oraz formularz zamówienia, z którego pochodzi bieżąca pozycja. Szczegółowy opis tych funkcji zaprezentujemy w innym dokumencie.

Pamiętaj! W zaprezentowanej funkcjonalności nie ma żadnej synchronizacji danych. Użytkownik pracuje naaktualnej liście pobranej bezpośrednio ze sklepu. Do wyświetlenia nowych zamówień wystarczy odświeżyć listę.