Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Faktura 1! – FAQ cz.2

2010-05-26

Błędy podczas uruchamiania programu.

Niestety nie możemy uruchomić programu. Oto informacje które pojawiają się podczas uruchomienia:
Struktura Korekty ADT błędne
A potem:
ApUsers: Error 5004: Either ACE could not find the specified file, or you do not have sufficient rights to access the file.

Bezpłatna wersja programu Faktura 1! Pracuje z lokalną bazą danych ADS (Advantage Database Server). Pliki danych umieszczone są w zagnieżdżonej strukturze podkatalogów, aby uzyskać zgodność z programem Księga Express PRO, który umożliwia obsługę wielu firm, każda w oddzielnym podkatalogu.

W związku z tym program musimy uruchomić z utworzonego na pulpicie (przez instalator) skrótu. Istotnym elementem w skrócie jest wpisanie katalogu w pozycji „Rozpocznij w”:

Dla tak określonego katalogu, dane programu znajdują się jeszcze głębiej:

C:\TGSoft\FU\Firma1\R2010\DBF

Błędy opisane na początku, pojawiają się podczas uruchamiania programu bezpośrednio „z ręki”, a nie ze skrótu.

Program musi być uruchamiany ze skrótu.

Przy okazji kolejna wskazówka. Jeżeli chcemy przenieść program na inny komputer, wystarczy skopiować cały folder TGSoft ze wszystkimi podkatalogami i utworzyć skrót na pulpicie z wpisami jak na tym rysunku.

W wersji płatnej Sz@rk Faktura 1! Plus nie ma takich problemów ponieważ program pracuje z bazą danych MS SQL Server (Express), tam nie operujemy katalogami dla danych programu.

witam, czy istnieje tekstowy projekt wydruku faktury?

Tylko wersja płatna Sz@rk Faktura 1! Plus posiada projekty dla drukarek igłowych. Należy tutaj dodać, że wydruki generowane są dla trybu DRAFT, dzięki czemu uzyskujemy wydruk z taką samą szybkością jak w programach DOSowych.

witam, czy istnieje możliwość dołączenia logo do faktury, ponieważ nie znalazłem opisu tej procedury ani w Pomocy ani w powyższych komentarzach.

TAK, można dodać logo do faktury. Z projektem wydruku faktury można zrobić wszystko, całkowicie dostosowując wygląd faktury do swoich potrzeb. Wykonujemy to za pomocą wbudowanego generatora raportów FastReport. Z okna Wydruki/Rejestry sprzedaży otwieramy generator raportów, po podświetleniu dowolnej faktury:

W FastReport musimy „zrobić miejsce” na logo przesuwając odpowiednio komponenty i dodać nowy komponent (Obraz) z palety komponentów:

Wklejamy grafikę ze schowka lub ładujemy z pliku:

a czy istnieje możliwość dowolnego numerowania faktur ?? tak żeby w tym okienku nie pojawiało się "Automatycznie" a miejsce w którym można by wpisać dowolny numer ?

Można zmienić na numerowanie ręczne w programie Faktura 1! Plus (bezpłatnym). Faktura 1! Nie posiada tej funkcji.

W opcji Słowniki/Grupy kontrahentów otwieramy edycję rekordu dla grupy „K” – kontrahenci naciskając [Enter] na rekordzie. W pozycji „Rodzaj numeracji” zmieniamy na „Ręcznie wprowadzane numery

Przed zapisem w oknie dialogowym mamy aktywne Pole z numerem faktury, gdzie zmieniamy domyślny tekst „Własny numer FRY”:

Gdzie w programie można zrobić opis z szerszym opisem usług jakie wykonano?

W pierwszej części naszego FAQ http://tgsoft.pl/Blog.aspx?id=6 udzieliliśmy odpowiedzi na to pytanie.

Możemy do niego wrócić i zaproponować inne rozwiązanie w naszym nowym (kolejnym) bezpłatnym programie Sz@rk iFaktura: http://tgsoft.pl/Blog.aspx?id=7