Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Sz@rk Biznes – dokumenty nie muszą być statyczne

2012-11-05

Z poprzednich artykułów wiemy, że Edytor może pracować ze standardowymi dokumentami lub aktywnymi formularzami danych

Na koniec zostawiliśmy deser dla zaawansowanych użytkowników. Utworzymy dokument, który będzie przedstawiał różny kontekst w zależności od danych. Do poprzedniego formularza adresowego dodamy informację wyświetlaną dla kontrahentów z kodem 8 oraz 12.

Otwieramy Edytor z wcześniej zdefiniowanym formularzem „Koperta”. Następnie Menu/Dane Sz@rk i Przycisk <Skrypt C#>. Ostatecznie w nowej zakładce przycisk <Skrypt>.

Automatycznie zdefiniowana klasa. Na żółto podświetliliśmy informację o typie parametru naszego konstruktora klasy, tj. DataRow. Parametr przekazuje dane bieżącego kontrahenta.

Dopisujemy własną funkcję Sprawdzam(), która dla kontrahentów z kodem 8 lub 12 wyświetli dodatkową informację.

Przechodzimy do zakładki Edytor dokumentu, wciskamy klawisze (Ctrl+F9) i pomiędzy nawiasami { } wpisujemy DOCVARIABLE C#Sprawdzam, gdzie Sprawdzam to nazwa naszej funkcji.

Teraz przycisk Menu/Aktualizuj dane i pod adresem mamy dodatkowy komentarz!

Możemy zdefiniować wiele różnych funkcji i umieszczać ich wynik w różnych częściach formularza.

Funkcje mogą wykonywać bardzo zaawansowane obliczenia z możliwością operowania na danych bazy Sz@rk, np. obliczać bieżące zadłużenie kontrahenta, sprawdzać czy klient ma faktury proforma bez właściwych faktur VAT, itp.

Ale to temat na inny artykuł…

Z wprowadzonymi tutaj zmianami możesz się zapoznać w wersji demonstracyjnej on-line dostępnej na naszej stronie: http://programy.tgsoft.pl/szarkbiznesdemo.zip

Login: DEMO hasło: demo