Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji

Potężne narzędzie do prowadzenia
pełnej księgowości.

System Finansowo Księgowy Sz@rk FK jest nowoczesną aplikacją, służącą do prowadzenia księgowości finansowej, zarówno w przedsiębiorstwach charakteryzujących się szeroką skalą działalności jak i w niewielkich firmach. Elastyczność programu sprawia, że od ponad dwudziestu lat z powodzeniem wykorzystywany jest przez różne podmioty gospodarcze, bez względu na ich typ i status prawny (także jednostki budżetowe).

FK - program do pełnej księgowości

Analizy, tabelki
i inne zestawienia.

Podstawową zaletą systemu księgowego jest możliwość otrzymania natychmiastowej informacji o aktualnym stanie finansowym firmy. Zapamiętane przez program dane mogą być przedstawione w postaci wielu zestawień zarówno syntetycznych jak i analitycznych, ale także "mieszanych". Ponadto program zapewnia ciągłość wszystkich zaksięgowanych informacji z możliwością archiwizowania zamkniętego roku obliczeniowego i automatycznym bilansem otwarcia.
Analizy i zestawienia kont syntetycznych i analitycznych, obroty i salda kont księgowych

Niczym szwajcarski zegarek.

Sz@rk FK prowadzi kartoteki kont syntetycznych i analitycznych do piątego stopnia. Prowadząc biblioteki kont analitycznych program ułatwia tworzenie planu kont umożliwiając wykorzystanie tychże bibliotek do zakładania różnych kont syntetycznych (np. zleceń, rozliczeń z pracownikami (KZP, ZFM, Udziały, Nagrody, itd.)). System ten ułatwia kompleksowe rozliczenia Budżetu: Planu, Dochodów, Wydatków, Zmian Planu, Zadań i Zleceń Budżetowych oraz % realizacji planu. Obsługuje również koszty, kontrolując między innymi dekretację kręgu kosztowego, podczas rejestrowania. Generowany przez program Rozdzielnik Kosztów oraz automatyczne przeksięgowania, powodują, że prowadzenie kont zespołu "5" w układzie rodzajowym i w podziale na miejsce powstawania kosztów odbywa się w prosty i przyjemny sposób. (Program pozwala na zrezygnowanie z rejestrowania "piątek").
Rozbudowany i elastyczny plan kont, szczegółowe konta analityczne

Wszechobecna automatyka.

W programie wiele czynności wykonywanych jest automatycznie. Na przykład już podczas rejestrowania dokumentów możemy korzystać ze zdefiniowanych wcześniej schematów dekretów. Następnie jednym kliknięciem zamkniemy miesiąc, a prowadzone automatycznie dzienniki przenumerują się. Jeśli firma posiada inne nasze systemy, może w prosty sposób pobierać z nich dane (dokumenty sprzedaży, rozliczenia płac). Także rozrachunki, mogą być przeprowadzane automatycznie.
Automatyczne dekrety i przeksięgowania. Definiowanie własnych schematów księgowych.

Różne wersje programu.

Zgodnie z potrzebami naszych klientów, oferujemy dwie wersje systemu Sz@rk FK: dla Firm i Jednostek Budżetowych. Zestawienie różnic znajduje się w pełnym opisie programu. Wersja podstawowa może być wykorzystywana przez Biuro Rachunkowe do prowadzenia nieograniczonej liczby firm!
Różne wersje programu. Księgowość dla firm, biur rachunkowych i jednostek budżetowych.

Korespondencja i nie tylko.

Sz@rk FK umożliwia prowadzenie korespondencji z kontrahentami oraz innymi podmiotami. Drukowanie not odsetkowych oraz wezwań do zapłaty, potwierdzeń sald lub not korygujących możemy poprzedzić własnym zredagowaniem treści. Podobnie jak pozostałe moduły, Sz@rk FK zwiera wbudowany generator raportów Fast Report, który umożliwia modyfikowanie istniejących w programie raportów oraz dodawanie kolejnych wg dowolnych własnych wymagań.
Możliwość prowadzenia korespondencji. Drukowanie not odsetkowych, wezwań do zapłaty, potwierdzenia sald.

Moduł KASA BANK.

Rozbudowany moduł KASA BANK zajmujący się rozliczeniami finansowymi, posiada bezpośredni dostęp także z sytemu Sz@rk GM. Moduł ten zapewnia prowadzenie raportów kasowych (dla wielu stanowisk oddzielnie), bankowych (wiele rachunków oddzielnie). Inną jego funkcją jest generowanie zestawień obrotów finansowych, a także tworzenie przelewów bankowych (ZUS, US, wydruk formularzy dla kontrahentów, dokumenty zwrotne, wpłaty na własne konto). Generuje również automatycznie Preliminarz Płatności w podziale na zobowiązania i należności, według wartości przeterminowanych, płatnych „na dzisiaj”, „na jutro”, do 7 dni, do 14 dni oraz płatnych powyżej 14 dni.
Rozliczenia finansowe, raporty kasowe i bankowe, automatyczne rozrachunki z kontrahentami

To jednak nie wszystko.

W programie Sz@rk FK znajdziemy wiele drobnych udogodnień, które choć może nie tak istotne, znacząco ułatwiają pracę. Pierwszym jest natychmiastowy dostęp do danych z lat ubiegłych, bez konieczności otwierania archiwum. Kolejnym udogodnieniem jest stosowanie kodów operacji finansowych (pozwalające na głębszą analizę zapisów poszczególnych kont). Przydatna będzie także możliwość otwierania kont syntetycznych i analitycznych na przestrzeni całego roku. Zaimplemen-towano także szybki dostęp do kartotek, dokumentów oraz możliwość księgowania kilku miesięcy i wielu rodzajów dokumentów jednocześnie.
Łatwy w obsłudze, posiada wiele udogodnień

Przetestuj za darmo!

Aby sprawdzić program wystarczy go zainstalować - będzie funkcjonował w trybie DEMO. Możesz testować do woli - także pracując na rzeczywistych danych. Po zakupie produktu uzyskasz jego pełną funkcjonalność, a wszystkie wprowadzone informacje będą mogły być zachowane.
Bezpłatna wersja demo programu księgowego