Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji

Program-JPK

Widok ogólny Program-JPK

Strona domowa programu: http://program-jpk.pl . ( zawiera opis głównych funkcji, poradniki, zdjęcia, filmy )

Program jest automatycznie instalowany w komputerze użytkownika, pracuje pod kontrolą systemu Windows 7 lub wyższym. Instalator przygotowuje całe środowisko do natychmiastowej pracy bez dodatkowych czynności administracyjnych wykonywanych przez użytkownika.
Program-JPK importuje i otwiera pliki JPK wygenerowane przez dowolną aplikację ERP firmy trzeciej.
Dostępne są szerokie analizy plików JPK. Czytelny format XML, automatyczna konwersja tekstowego pliku XML na widoki tabelaryczne i raporty graficzne. Przeglądanie i edycja poszczególnych rekordów oraz sumy zbiorcze rejestrów.
Wygodny tryb przeglądania jednolitych plików kontrolnych w tabelarycznych widokach, zawierających listę rekordów i kolumn. Wszystko prezentowane w sposób czytelny i przejrzysty.
Widoki tabel można dowolnie filtrować i wyszukiwać żądane dane. Takie tabele automatycznie są dostępne do druku i prezentacji w formacie Excel.
Grupowanie danych pozwala na prezentację rekordów posegregowanych wg drzewka spełniającego założone kryteria.
Program posiada domyślne raporty, które użytkownik może rozbudowywać lub dodawać własne za pomocą wbudowanego generatora raportów.
Wbudowany arkusz kalkulacyjny otwiera pliki JPK bezpośrednio w formacie XLS lub XLSX zgodne z programem Excel. Dostępna jest również funkcja generowania JPK_VAT na podstawie danych zawartych w arkuszu Excel.
Weryfikacja plików JPK przeprowadzana jest taką samą metodą jak wykonuje to MF za pomocą schematów XSD. Dzięki temu mamy pewność, że plik nie zostanie odrzucony przez system MF z powodów technicznych.
Ewentualne błędy weryfikacji przedstawiane są w formie listy, która umożliwia automatyczne podświetlenie błędnych wierszy w widoku XML oraz przejście do konkretnego miejsca w pliku XML z opisanym błędem.
Scalanie plików JPK_VAT to bardzo użyteczna funkcja w biurach rachunkowych lub jednostkach budżetowych i firmach wielooddziałowych. Program umożliwia scalanie wielu plików jednocześnie. Wynikowy plik XML automatycznie dodawany jest do rejestru plików JPK i gotowy do podpisania oraz wysłania na bramkę serwera MF.
Załadowany Plik JPK można w wygodny sposób edytować za pomocą dedykowanych okien dialogowych połączonych z listą rekordów. Poprawiony lub połączony (scalony) plik JPK można zapisać na dysku do nowego lokalnego pliku XML.
Każdy rodzaj pliku JPK dołączany jest to Rejestru plików JPK i przechowywany w formie skompresowanej bezpośrednio w bazie danych programu.
Przed wysłaniem do serwera MF pliki są szyfrowane wg specyfikacji zgodnej z Ministerstwem Finansów.
Program przesyła dane szyfrowanym kanałem po zainstalowaniu w komputerze odpowiednich certyfikatów pobranych ze strony MF.
Przed wysłaniem pliku do serwera MF podpisujemy go za pomocą kwalifikowanego podpisu cyfrowego bezpośrednio przez program-JPK.
Pliki JPK można wysyłać na bramkę testową lub produkcyjną Ministerstwa Finansów. Do każdej bramki są oddzielne certyfikaty, które należy pobrać ze strony MF.
Po wysłaniu pliku, program pobiera identyfikatory i statusy odebrane z serwera MF. Wszystkie informacje zapisane są w bazie danych wraz z plikiem JPK i są widoczne na liście w oknie Rejestr plików JPK.
Zapisany identyfikator pozwala na automatyczne pobranie UPO (urzędowe potwierdzenie odbioru). UPO przechowywane jest również w bazie danych i dostępne do wydruku w formie graficznej oraz eksportu do formatu PDF.
Dołączone pliki JPK automatycznie tworzą odpowiednie Rejestry w bazie danych, które można przeglądać w zadanym okresie czasu oraz analizować i raportować.
Automatycznie utworzone rejestry można przeglądać w formie tabel, filtrować, grupować, sortować, drukować, eksportować do formatu XLS Excel, a następnie otwierać za pomocą wbudowanego arkusza kalkulacyjnego.
Wbudowany Generator JPK pozwala na tworzenie plików JPK z różnych źródeł, w tym: arkusz Excel, tabele DBF oraz bezpośrednie połączenie z aplikacją użytkownika za pomocą API.
Program-JPK został wyposażony w unikalne rozwiązanie pozwalające na rozbudowę aplikacji za pomocą wbudowanego środowiska programisty, które pozwala na budowanie Form i pisanie kodu z użyciem C#. API doskonale sprawdza się w dodawaniu własnych rozszerzeń do generowania JPK z zewnętrznych danych przechowywanych w innych aplikacjach ERP.
Administrator systemu może zdefiniować użytkowników aplikacji z różnymi uprawnieniami do poszczególnych funkcji programu.
Instalator zawiera wbudowaną wersję bazy danych Firebird, która jest automatycznie instalowana wraz z programem. Bazy danych tworzone są w komputerze lokalnym użytkownika aplikacji. Żadne dane nie są wysyłane poza aplikację. Wszystkie pliki JPK są archiwowane w bazie danych, którą zarządza użytkownik aplikacji.

Program pracuje niezależnie od stosowanego oprogramowania ERP i stanowi doskonałe uzupełnienie posiadanego systemu w zakresie obsługi Jednolitych Plików Kontrolnych. Program-JPK to najszybszy sposób na przeglądanie, import, edycję, generowanie, analizy, raportowanie i wysyłanie podpisanych plików JPK.

Strona domowa programu: http://program-jpk.pl


Bez rejestracji, bez zobowiązań: pobierz i sprawdź wersję DEMO.