Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji

Szybko i przyjemnie.

Środki Trwałe to najmniej lubiany dział księgowości. Nasz program powstał po to, aby sprawy związane ze środkami i wyposażeniem przestały ciążyć. Dzięki niemu amortyzację nawet ogromnej ilości środków trwałych policzymy w kilka chwil i dodatkowo przygotujemy notę księgową dla programu Finansowo Księgowego.

Ikona programu Środki Trwałe

Podstawowe informacje.

Sz@rk ST jest programem, który w sposób kompleksowy umożliwia obsługę środków trwałych, oraz wartości niematerialnych i prawnych, obsługując wszelkie wymagane dokumenty (OT, LT, PT, MT, OW, LW, itd.). Pozwala również na niezależne obliczanie amortyzacji bilansowej i/lub podatkowej dla każdego środka trwałego, wyliczając przy tym plan amortyzacji środków na dowolny rok. Sporządza roczny plan amortyzacji, a także przygotowuje dekrety do systemu finansowo-księgowego Sz@rk FK.
Plan amortyzacji, dodatkowo dekrety i środki trwałe

Błyskawiczna i uproszczona inwentaryzacja.

Program pozwala na automatyczne nadawanie obiektom (środkom, wyposażeniu, składnikom środków) unikalnych kodów kreskowych oraz ich drukowanie w postaci samoprzylepnych etykiet, naklejanych bezpośrednio na środek trwały bądź wyposażenie. Zawarty w systemie moduł inwentaryzacyjny, współpracujący z kolektorami kodów kreskowych, zdecydowanie szybciej oraz sprawniej umożliwi przeprowadzenie spisu, wykorzystując wspomniane wcześniej etykiety.
Automatycznie i szybko, sprawnie pracuje z etykietami i kodami kreskowymi

Różne wersje programu.

Program Sz@rk ST posiada trzy, różne pod wieloma względami, wersje: STD (standardową), PRO (rozbudowaną o obsługę składników środków trwałych i wyposażenia) oraz INV (pełną, z funkcjonalnością tańszych wersji, dodatkowo poszerzoną o moduł inwentaryzacyjny z kolektorem kodów kreskowych do odczytu etykiet). W wyborze najodpowiedniejszej wersji pomocna okaże się tabela z wykazem wszystkich różnic. Umieściliśmy ją w pełnym opisie programu.
Różne wersje programu do ewidencji majątku trwałego

Błąd? Żaden problem!

Sz@rk ST umożliwia wycofywanie błędnie zaksięgowanych dokumentów do bufora roboczego, w którym łatwo i szybko poprawimy mylnie zaksięgowane dokumenty. Przykładowo, zaksięgowany dokument OT z błędnymi kwotami można wycofać do bufora dokumentów roboczych, następnie skorygować złe dane i ponownie zaksięgować.
Poprawa błędnie zaksięgowanych dokumentów

Liczne udogodnienia.

System posiada wiele udogodnień w ewidencjonowaniu i amortyzowaniu majątku firmy. Jednym z nich jest możliwość rejestrowania składników stanowiących części środków lub wyposażenia oraz dysponowania nimi (przesuwania, likwidowania).

Przykład: zestaw komputerowy przyjęty do ewidencji, jako pojedynczy środek trwały, w rzeczywistości składa się z wielu odrębnych części: jednostki centralnej, monitora, klawiatury, itp. W systemie Sz@rk ST można zarejestrować wszystkie elementy tego środka oddzielnie i w razie potrzeby dokonywać przesunięć składników pomiędzy środkami lub likwidować pojedyncze części.
Ewidencja i amortyzacja

Wszechobecna automatyka.

Podczas rejestrowania nowych pozycji możemy na bieżąco uzupełniać słowniki kontrahentów, osób odpowiedzialnych, miejsc użytkowania, kategorii, grup, działów, cech, klasyfikacji środków trwałych, kont księgowych, kodów kreskowych.

Wszelkie zarejestrowane w programie zmiany umieszczane są automatycznie w kartotekach środków trwałych lub wyposażenia i dostępne później do przeglądania w formie historii zmian. Jest to właściwość szczególnie przydatna w przedsiębiorstwach lub instytucjach, w których występuje duża ilość wyposażenia czy środków trwałych.
Automatyczna księgowość

Nowe funkcje.

Z ważniejszych funkcji, o które wzbogacona została bieżąca wersja, należałoby wymienić dwie nowe opcje. Pierwszą jest możliwość dołączania zdjęć do środków trwałych lub wyposażenia, np. fotografie działek i budynków. Drugie udogodnienie to możliwość przemianowania nazewnictwa modułu „Wyposażenie” na inny np. „Materiały eksploatacyjne”, „Serwisowany sprzęt”, itp. Opcja ta pozwala na wykorzystywanie modułu wyposażenia do ewidencjonowania i rejestrowania obrotu dla innego rodzaju działalności.
Zaawansowany program do środków trwałych posiada wiele funkcji

Czemu akurat nasz program?

Na rynku istnieje wiele systemów do obsługi środków trwałych i wyposażenia, każdy z nich (lepiej lub gorzej) spełnia swoje funkcje. Jednak to Sz@rk ST wypada korzystnie w tej konfrontacji, przede wszystkim zawdzięczając swój sukces innowacyjnym rozwiązaniom które zastosowaliśmy w naszym systemie, staranności z jaką został wykonany, oraz atrakcyjnemu współczynnikowi określonemu przez stosunek ceny programu do jego możliwości. Wykaz cech, które wyróżniają nasz produkt, znajdziesz w jego pełnym opisie.
Nasz program jest najlepszy

Przetestuj za darmo!

Aby sprawdzić program wystarczy go zainstalować - będzie funkcjonował w trybie DEMO. Możesz testować do woli - także pracując na rzeczywistych danych. Po zakupie produktu uzyskasz jego pełną funkcjonalność, a wszystkie wprowadzone informacje będą mogły być zachowane.
Bezpłatna wersja demo programu do ewidencji środków trwałych i wyposażenia